auto6.pl

Kupowanie auta w komisie vs sprowadzanie

Kupowanie auta w komisie vs sprowadzanie

Czy bardziej opłaca się kupić auto w komisie, czy też sprowadzić samemu? Oczywiście w tekście tym będziemy rozpatrywać dwie takie sytuacje, kiedy oba takie auta pochodzą z zagranicy. Pierwsza kwestia jest tego typu, że kupując w komisie większość spraw technicznych i formalności mamy już załatwione.iq.pl/oferta/hosting/poczta-pro/ Nie musimy się przejmować o takie kwestie formalne, bo to załatwia za nas już komis. Z drugiej strony jednak musimy za to analogicznie więcej zapłacić. Komis ma przecież swoją marże, musi samodzielnie sprawdzić auto, musi zająć się kwestami formalnymi, a to wszystko kosztuje. Dlatego też w komisie mamy wszystko podane jak na tacy, ale musimy za to płacić.

Tymczasem, kiedy chcemy sobie samodzielnie sprowadzić auto to już nie musimy wydawać aż ta dużo pieniędzy, bo czasami kupimy je dosłownie dwa razy taniej, ale z drugiej strony to jest taki problem, że samodzielnie musimy się zająć już transportem, tłumaczeniem dokumentów i tak dalej.

To też jakby nie patrzeć jest kosztowne i problemowe. Wynajęcie lawety dla jednego samochodu kosztuje niemalże tak samo dużo, jak dla kilku czy kilkunastu, cło, tłumaczenie dokumentów i czas, który poświęcamy na szukanie odpowiedniego samochodu wszak też jest cenny. Dlatego też opcja samodzielnego kupowania nie jest tak do końca idealna. Owszem, dobra jest dla kogoś, kto ma czas, kto nie widzi problemu w załatwianiu wszystkich formalności i tak dalej. Natomiast dla tych osób, który tego czasu nie mają, nie jest to już tak dobre. Oczywiście wszystko opiera się na tym, ile mamy czasu i ile mamy pieniędzy. Jeżeli mamy więcej pieniędzy, to możemy kupić w komisie.

Natomiast, gdy mamy więcej czasu, to bardziej opłaca się po prostu kupić samodzielnie i szukać sobie takiego modelu, który najbardziej nam się podoba.

www.iq.pl
– autor artykułu